راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری زبان
31 تیر 1396

راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری زبان

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 96 بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری یعنی بعد از دریافت کارنامه کنکور صورت می گیرد. برای انتخاب رشته لازم است داوطلبین اطلاعات کامل را در خصوص رشته های دانشگاهی داشته باشند.

که سامانه اول مشاور با بهترین و مجرب ترین مشاوران یاری دهنده داوطلبین در خصوص انتخاب رشته میباشد اما لازم است داوطلبین قبل از انتخاب رشته حتما دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دریافت کنند 

داوطلبین گروه آزمایشی  ریاضی ، علوم تجربی و علوم انسانی که مجاز به انتخاب رشته می باشند باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته را تهیه نمایند.

هر کدام از متقاضیان گروه های آزمایشی ریاضی ،علوم تجربی و علوم انسانی که بر حسب مورد مجاز به انتخاب رشته از گروه آزمایشی هنر و زبانهای خارجی مجاز به انتخاب رشته شده اند باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه هنروزبان های خارجی را دریافت نمایند.

در این مقاله  سعی کرده ایم اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با پاسخ به پرسش هایتان درباره انتخاب رشته کنکور سراسری با درک صحیحی و انتخاب درست و سنجیده انجام دهیم تا امید بیشتری به قبولی در رشته و دانشگاه متناسب با رتبه ای که اخذ کرده اید داشته باشید.درضمن شما میتوانید برای پاسخ سوالاتتان درباره انتخاب رشته ومشاوره تخصصی درباره انتخاب رشته کنکور سراسری با مرکز مشاوره اول مشاور تماس گرفته (9099071970) تا کارشناسان ما شما را راهنمایی نمایند.

 

 

تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری 96

تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 شامل سهمیه مناطق ، رزمندگان ، سهمیه جانبازان و ایثارگران ، آموزگاران و بهیاران است .داوطلبین عزیز حتما می بایست در یکی از سهمیه ها قرار بگیرند مهمترین گروه سهمیه کنکور سراسری 96 سهمیه مناطق می باشد که شامل منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3 می باشد.

سهمیه جانبازان و ایثارگران حدود 2 تا 3 درصد میباشد اما تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کنکور 96 که بسار مهم و حیاتی می باشد. آمار قبولی های سال گذشته با شرایط فعلی دانشجو رتبه در سهمیه است که در انتخاب رشته کنکور سراسری برای تمامی رشته ها رتبه در سهمیه بسیار مهم تر از رتبه کشوری است و خیلی از داوطلبان این موضوع را نمی دانند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور 96 با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید مشاورین ما در سامانه اول مشاور پاسخگو تمامی سوالات شما خواهند بود.

 

 

تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری

تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری 96 در پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی ،علوم تجربی ،علوم انسانی ، هنرو زبان حدودا یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری میباشد.اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم دراواخر مرداد ماه داوطلبان مجار به انتخاب رشته میباشند.داوطلبان میبایست دفترچه انتخاب رشته کنکورسراسری 96 را تهیه نمایندو اقدامات لازم را جهت انتخاب رشته خود انجام دهند.اگر در انتخاب رشته خود دچار مشکل هستید و نیاز به مشاوره تخصصی دارید می توانید با مشاوران اول مشاور تماس گرفته (9099071970) تماس حاصل فرمایید مشاوران ما پاسخگو سوالات شما خواهند بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.