تحصیل در آلمان
18 اردیبهشت 1396

تحصیل در آلمان

تحصیل در مقطع لیسانس

 

شرط اصلی برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در مقطع لیسانس قبولی در دانشگاههای آلمان پس از اخذ پذیرش در مقطع لیسانس باید در دوره یکساله کالج (شرایطکالج در صفحات قبل توضیح داده شده ) شرکت نمایند.

هزینه تحصیل در دانشگاههای آلمان در مقطع لیسانس به طور متوسط 500 یورو میباشد.

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

 

دانشگاههای آلمان مدارک تمامیه فارغ تحصیلان دانشگاههای ایران را قبول دارند به شرطی که معدل مورد نیاز دانشگاه مربوطه را قبول داشته باشند. متقاضیان عزیز در نظر داشته باشید که در اکثر دانشگاههای آلمان 2 ترم پیش نیاز به دانشجویان داده میشود، گاه در بعضی از دانشگاههای معروف آلمان، شرکت در آزمون  ورودی هم اجباری است. سابقه کار مرتبط ، نکته ای مثبت برای اخذ پذیرش از دانشگاههای خوب آلمان میباشد.

لازم به ذکر است ، ارائه مدرک زبان B2 برای اقدام به اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس اجباری است.

   

تحصیل در مقطع دکترا آلمان

 

طول دوران تحصیل در مقطع دکترا در آلمان 3-4 سال میباشد.

شرط اولیه تحصیل در آلمان، گرفتن رضایت از استاد راهنما در ارتباط با موضوع پژوهشی شما میباشد. نکته مهم در پیدا کردن استاد راهنما با توجه به این مطلب است که هم رشته بودن شما و استاد راهنما موضوع اصلی برای همکاری نیست بلکه تسلط استاد بر روی موضوع وظیفه فعالیتی شما و آشنایی به این مسیر موضوع بسیار مهمتری است ، تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی از شروط تحصیل در این مقطع میباشد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا در آلمان رایگان میباشد.

دانشجویان با توجه به داشتن رزومه ی قوی و مقاله های  ISI شانس گرفتن بورسیه را نیز دارا میباشد.