پذیرش بدون کنکور در رشته های علوم پزشکی و تعهدات آن-اول مشاور
25 اسفند 1395

پذیرش بدون کنکور در رشته های علوم پزشکی و تعهدات آن-اول مشاور

پزشکی بدون کنکور
طی سالهای گذشته و در کنکور سراسری شاهد پذیرش بدون آزمون داوطلبان در دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور بودیم اما با مواجهه ی افزایش تقاضا از سوی داوطلبان در رشته های پیرا پزشکی به جهت بازار کار مناسب و فرصت های شغلی متنوع در سال های اخیر دوره ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی هم آغاز گردید.
دانشگاه هایی چون دانشگاه علوم پزشکی در مقطع کاردانی و برخی از رشته های دانشگاه تهران شعبه پردیس کیش و دانشگاه صنعتی شریف نیز اعلام آمادگی جهت پذیرش داوطلب در رشته های بدون کنکور نموده اند .همچنین طبق بررسی های آماری در سال جاری تعداد 30 دانشگاه دولتی در رشته های پیراپزشکی و بهداشت حدود هزارو پانصدو پنجاه و سه داوطلب را به صورت بدون کنکور پذیرش خواهند کرد.
پذیرش بدون کنکور در رشته های علوم پزشکی و تعهدات آن
1. داوطلبین بومی باشند داوطلبین نظام جدید یکی از 3سال محل اخذ مدرک تحصیلیشون ؛2سال آخر دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی رو ارائه کنند و داوطلبین نظام قدیم یکی از 3سال آخر بیرستان و یا هنرستان رو ارائه کنند که البته امسال محل اخذ دیپلم هم بعنوان استان بومی محسوب میشود.
2. توجه داشته باشید که آن دسته از داوطلبینی که شرکت در این دوره ها تحصیل مجدد برای انها به شمار میرود یعنی دانش اموخته ی کاردانی/کارشناسی پیوسته /کارشناسی ناپیوسته /کارشناسی ارشد و دکترای عمومی میباشند تنها در صورت پرداخت شهریه ی مربوطه امکان شرکت در دوره را دارند در غیر این صورت امکان شرکت در این دوره ها وجود نخواهد داشت .
3. داوطلبین نقص عضو نداشته باشند و از نظر سلامت روانی نیز مورد تایید قرار بگیرند.
4. داوطلبین باید جهت پذیرش آمادگی لازم را برای مصاحبه کسب کنند.برای مثال شما باید اشراف کامل بر ویژگی های خود داشته باشندکه بتوانید به طور کامل خود را توصیف کنید. همچنین دلیل انتخاب رشته مورد نظر،میزان علاقه به این رشته و هدف از انتخاب شغل و…از جمله مواردیست که مورد بررسی قرار می گیرد وباید تسلط کامل را در این خصوص بدست اورید.

جدول رشته های تحصیلی مقطع کاردانی دانشگاه های علوم پزشکی :

زمان اعلام نتایج رشته های بدون کنکور کاردانی علوم پزشکی:

طبق سالهای گذشته داوطلبان پذیرفته شده در هریک از رشته های نیمه متمرکز مقطع کاردانی بر اساس سوابق تحصیلی شامل رشته هایی چون هوشبری، اتاق عمل، بهداشت محیط، مامایی، علوم ازمایشگاهی، جهت ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده در اسفندماه  با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز اقدام به ثبت نام می کردند ولی هنوز تاریخ دقیقی برای اعلام نتایج در سال 95 مشخص نشده است.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.