تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و شرایط شرکت در آن-اول مشاور
25 اسفند 1395

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و شرایط شرکت در آن-اول مشاور

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
هرچند قبولی در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مانند گذشته سخت نیست ولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هنوز طرفدارهای خودش را دارد. اگر هنگام اعلام نتایج از رشته و گرایشی که در آن قبول شده اید ناراضی بودید، دلیل کافی برای شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مهر و بهمن 95 را دارید.
شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
تنها شرط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد این است که شما در کنکور کارشناسی ارشد همان سال ثبت نام و " شرکت " کرده باشید. تاکید می کنیم تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تنها برای کسانی ممکن است که علاوه بر ثبت نام، در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز شرکت کرده اند. تمامی افرادی که در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت داشته اند چه در صورت قبولی شهریور ماه چه در صورت عدم قبولی شهریور ماه تنها با داشتن اطلاعات ثبت نام و با توجه به رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند. نکته مهمی که در تکمیل ظرفیت بهمن ماه به شرایط ثبت نام اضافه شده است جلوگیری از ثبت نام داوطلبانی است که بواسطه قبولی شهریور یا تکمیل ظرفیت مهر ، در یک دانشگاه ثبت نام کرده اند. دقت داشته باشید اینکه در شهریور یا مهر قبول شده باشید به خودی خود منعی برای ثبت نام ایجاد نمی کند بلکه فقط کسانی که در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در یکی از دانشگاه ها ثبت نام کرده اند حق ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را ندارند.
نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد
اگر در اعلام نتایج اولیه در هیچ یک از رشته محل های مورد علاقه تان قبول نشده اید یا از جایی که قبول شده اید رضایت ندارید می توانید با مشاهده لیست رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، یک لیست از رشته محل های مورد علاقه تان بنویسید.
انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به این شکل است که اگر شما در اعلام نتایج قبلی در یک رشته محلی قبول شده باشید و در تکمیل ظرفیت هم شرکت کنید، اگر در تکمیل ظرفیت در یک رشته محل دیگر قبول شوید قبولی قبلی شما باطل می شود. البته برای داوطلبان تکمیل ظرفیت مهر، دانشگاه آزاد متعهد شد که حتی به کسانی که هم در تکمیل ظرفیت هم در شهریور قبول شده اند حق انتخاب یکی از قبولی ها را برای ثبت نام دارند. در تکمیل ظرفیت بهمن فقط کسانی حق ثبت نام دارند که قبلا در هیچ دانشگاهی ثبت نام نکرده باشند.
زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
از آنجایی که در سال های گذشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد دو بار و در مهر و بهمن انجام می شد نتایج تکمیل ظرفیت مهر ماه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در اواخر مهر ماه و نتایج تکمیل ظرفیت بهمن ماه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اواخر بهمن ماه اعلام می شود. نکته قابل توجه این است که کسانی که در تکمیل ظرفیت مهر ماه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قبول می شوند در بعضی از دانشگاه ها امکان انتخاب رشته و ثبت نام از ورودی مهر را دارند وگرنه زمان شروع کلاس ها چه برای کسانی که از طریق انتخاب رشته تکمیل ظرفیت مهر یا بهمن ماه پذیرفته شده اند، بهمن می باشد.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.