دکتری دانشگاه پیام نور و شرایط شرکت درآن-اول مشاور
24 اسفند 1395

دکتری دانشگاه پیام نور و شرایط شرکت درآن-اول مشاور

دکتری دانشگاه پیام نور
دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاهی می باشد که در مقطع دکتری نیز پذیرش دانشجو دارد. دکتری دانشگاه پیام نور به دلیل اینکه بقیه دانشگاه ها دارای شهریه بسیار بالایی در این مقطع تحصیلی هستند دارای طرفداران بسیار زیادی است. در واقع کمترین میزان شهریه در مقطع دکتری را دکتری دانشگاه پیام نور دارد. به همین دلیل رقابت و تعداد متقاضی در دکتری دانشگاه پیام نور بسیار زیاد می باشد.
ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور
ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور با ثبت نام کنکور دکتری سراسری انجام می گیرد. در واقع داوطلبانی که می خواهند ثبت نام دکتری پیام نور را انجام دهند باید ابتدا ثبت نام دکتری سراسری را انجام دهند و بعد از شرکت در آزمون دکتری سراسری در انتخاب رشته دکتری، از بین رشته های دکتری پیام نور انتخاب کنند. ثبت نام دکتری پیام نور یک بار در سال انجام می گیرد.
ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور
بسیاری از داوطلبان می خواهند بدون کنکور وارد مقطع دکتری دانشگاه پیام نور شوند. ولی نمی دانند که به چه نحوی باید ثبت نام بدون کنکور دکتری پیام نور شرکت نمایند. داوطلبانی که می خواهند ثبت نام بدون آزمون دکتری پیام نور را انجام دهند باید گفت که ثبت نام بدون کنکور هم زمان با ثبت نام با کنکور دکتری پیام نور شروع می گردد. و در واقع همراه با ثبت نام کنکور دکتری دانشگاه پیام نور، ثبت نام بدون کنکور دکتری پیام نور نیز شروع می گردد.
شرایط ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور
برای ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور شرایط اختصاصی دارد. داوطلبانی که بخواهند رشته های بدون آزمون دکتری پیام نور شرکت کنند باید شرایط اختصاصی ثبت نام را داشته باشند. یکی از شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری پیام نور معدل می باشد که برای هر گروه امتحانی معدل حداقل متفاوت می باشد. برای اطلاع از رشته ها و اینکه آیا شرایط ثبت نام بدون کنکور دکتری را دارید می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.
رشته های دکتری دانشگاه پیام نور
رشته های دکتری پیام نور دارای تعداد و تنوع کمتری نسبت به رشته های کارشناسی ارشد پیام نور دارند. برای اطلاع از لیست رشته های دکتری پیام نور می توانید از دفترچه ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور کمک بگیرید یا اینکه از مشاوران مرکز کمک بگیرید تا لیست رشته ها و شهرهای دارای رشته مورد نظر شما را چک کنند.
شهریه دکتری دانشگاه پیام نور
داوطلبانی که می خواهند وارد مقطع دکتری پیام نور شوند به دلیل سنگین بودن هزینه های تحصیل در این مقطع ابتدا می خواهند اطلاعات دقیقی درباره میزان شهریه دکتری پیام نور داشته باشند و سپس وارد این مقطع شوند و به نوعی برنامه ریزی انجام دهند. با توجه به اینکه اکنون شهریه هر رشته و هر دانشگاه نسبت به رشته و دانشگاه دیگر متفاوت است نمی توان مبلغ خاصی را برای آن در نظر گرفت. علاوه بر اینکه شهریه دکتری پیام نور مانند بقیه دانشگاه ها هر سال تغییر می کند. داوطلبان برای اطلاع از لیست شهریه دکتری پیام نور در رشته و دانشگاه خاص می توانند از مشاوران مرکز ما کمک بگیرند.
زمان ثبت نام دکتری دانشگاه پیام نور
ثبت نام دکتری پیام نور هم زمان با ثبت نام دکتری سراسری می باشد که هر ساله با سال قبل متفاوت می باشد. ثبت نام دکتری پیام نور برای سال ۹۶ از ۱۶ آذر ماه شروع می گردد و داوطلبان می توانند ثبت نام خود را از طریق سایت سازمان سنجش انجام دهند.


داوطلبان عزیز برای مشاوره تحصیلی و مشاوره انتخاب رشته دکتری پیام نور ، منابع دکتری دانشگاه پیام نور ، شرایط پذیرش دکتری پیام نور و هر سوال دیگری درباره دکتری پیام نور با مشاوران مرکز در ارتباط باشند. موفقیت در کنکور دکتری با مشاوره قبولی در کنکور دکتری و دریافت بهترین منابع قبولی در دکتری آسان تر می شود.