ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور،مزایا و معایب آن-اول مشاور
24 اسفند 1395

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور،مزایا و معایب آن-اول مشاور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به دلیل ویژگی های خاصی که در زمان برگزاری کلاس ها ارائه می دهد و همچنین شهریه پایین آن در بین دانشگاه های پولی، طرفداران خاص خود را دارد. در سال های نه چندان دور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به شکل امروزی متداول نبود و داوطلبان باید در دوره های فراگیر پیام نور شرکت می کردند تا بعد با دادن یک امتحان جامع که برخلاف کنکور سراسری که از درس های دوره دبیرستان گرفته می شود در آن از دروس ترم اول دانشگاه گرفته می شد می توانستند بدون شرکت در کنکور سراسری وارد دانشگاه شوند. ولی اکنون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور دیگر سختی های سابق را ندارد و صرفا با یک ثبت نام ساده می توان تحصیل در دانشگاه پیام نور را آغاز کرد.

مزایا و معایب ثبت نام بدون کنکور پیام نور
مهم ترین مزیت تحصیل در دانشگاه پیام نور پایین بودن شهریه آن نسبت به دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی و علمی کاربردی و ... است. دومین مزیت آن شاید فقط برای شاغلان و افرادی که مشکل وقت دارند مزیت محسوب می شود و آن کم بودن زمان تشکیل کلاس های دانشگاه پیام نور است. معایب آن هم یکی کم بودن تعداد واحد های دانشگاهی و دسترسی سخت است و یک عیب دیگر (که شاید به آن حسن هم بتوان گفت ) هماهنگ بودن کلیه امتحانات پیام نور در کل کشور است به این معنی که استاد شما طراح سوالات نیست و سوالات امتحانی یک دانشجوی تهرانی در رشته حقوق با سوالات امتحانی دانشحوی حقوق در زاهدان یکسان و بدون هیچ تفاوتی است. این موضوع از یکسو مطالعه بیشتر برای موفقیت در امتحانات را می طلبد از طرف دیگر باعث می شود فارغ التحصیلان پیام نور عملا توانایی بیشتری در موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد داشته باشند.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.