06 بهمن 1395

کارشناسی ارشد-اول مشاور

کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) دوره‌ای از آموزش عالی است که پیش‌نیاز ورود به آن، داشتن مدرک کارشناسی است. گذراندن دوره کارشناسی‌ارشد، برحسب رشته به ناپیوسته امکان‌پذیر است.
دوره دوساله بعد از کارشناسی است و پذیرش دانشجو برای این دوره از طریق آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی انجام می‌شود. پذیرفته‌شدگان برحسب رشته با گذراندن ۲۸ تا ۳۲ واحد درسی که ۴ تا ۱۰ واحد آن به پایان‌نامه اختصاص دارد، به اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد ناپیوسته نائل می‌شوند. مدت تحصیل این دوره که دوره تکمیلی غالب رشته‌های آموزش‌عالی محسوب می‌شود، به ‌طور معمول دو سال و سقف مدت تحصیل این دوره ۳ سال تعیین شده است.

هر داوطلب با داشتن یک مدرک لیسانس حق دارد در کلیه رشته های کارشناسی ارشد وارد دانشگاه شود. بنابراین با داشتن چنین امکانی فرصت تکرار نشدنی ای برای آن دسته از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ایجاد می شود که از رشته خود راضی نیستند و می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد تغییر رشته دهند. قطعا مرجعی که اولا ماهیت مقطع کارشناسی ارشد و همچنین معرفی رشته های کارشناسی ارشد را به صورت بی غرضانه به عهده بگیرد کمک شایانی به آینده تحصیلی دانشجویان می کند. در این قسمت مشاوران و متخصصان سامانه اول مشاور رشته های کارشناسی ارشد را در کلیه گروه های فنی مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، هنر، کشاورزی و دامپزشکی از نظر آینده شغلی و آینده تحصیلی معرفی و بررسی خواهند کرد.

بنابراین ایمپکت فکتور تابع یک دوره سه ساله است که دو سال آن برای چاپ مقاله ها و سال سوم مربوط به ارجاعات به مقالات دو سال قبل است.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.