مشاوره تحصیلی در زمینه مطالعه و حافظه-اول مشاور
06 بهمن 1395

مشاوره تحصیلی در زمینه مطالعه و حافظه-اول مشاور

شما برای مطالعه، یادگیری و حفظ مطالب به تکنیک هایی نیاز دارید که مثل یک اهرم کار را ساده، مثمر ثمر و لذت بخش کنه و در عین حال باعث عملکرد بهینه مغز شود.
پس استفاده غیر اصولی از مغز هم آسیب های جدی برای شما بدنبال دارد.

اگه دوست دارید از قدرت حافظه خود شگفت زده شوید و در کسب علم و دانش و موفقیت در همه زمینه های زندگی از حافظه قوی برخوردار باشید، لازم است  صبر و حوصله  داشته باشید و  تمرینات را جدی بگیرید.اگر مطلبی را یک بار بخوانید و از هیچ یک از روش های تقویت حافظه نیز استفاده نکنید، تنها برای مدتی کوتاه در ذهن شما باقی می ماند یعنی آن اطلاعات در حافظه کوتاه مدت شما ضبط می شود. ولی اگر آن اطلاعات را مدام تکرار کنید، بالاخره آنها را از حافظه  کوتاه مدت به حافظه بلند مدتتان منتقل می کنید و تا مدت زمان بیشتری قادر به یادآوری آن اطلاعات خواهید بود ولی هیچ تضمینی نیست که یک ماه دیگه، یک سال دیگه، یا سر جلسات امتحانات و آزمون ها فراموش نشوند.

برخی از دانش آموزان با وجود اینکه افت تحصیلی نشان نمی‌دهند، اما ممکن است نیاز به آموزش شیوه‌های صحیح مطالعه و روشهای بهسازی حافظه داشته باشند.آموزش چنین روشهایی می‌تواند به جلوگیری از اتلاف وقت دانش آموز و بالا بردن بهره‌وری او کمک کند. برنامه ریزی برای مطالعه، رعایت اصول یادگیری در برنامه ریزی برای مطالعه، رعایت ویژگیهای حافظه‌های مختلف می‌تواند به دانش آموز کمک کند تا روش مطالعه صحیحی داشته باشد و نتیجه بهتری کسب نماید.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.