مدارس نمونه دولتی و تاریخ شروع ثبت نام
11 اسفند 1395

مدارس نمونه دولتی و تاریخ شروع ثبت نام

مدارس نمونه دولتی

از سال 1365 مدارس نمونه دولتی جهت مقاطع آموزش راهنمائی و متوسطه تحصیلی دایر گردید. این مدارس کاملا دولتی بوده و هزینه های خدماتی، تجهیزاتی و پرسنلی آن ازطریق دولت پرداخت می شده است. در این مدارس علاوه برحسن اخلاق (مطابق ماده10 اساسنامه مدارس نمونه مردمی) برخورداری از حداقل معدل کتبی 16 جهت فارغ التحصیلان پایه پنجم ابتدائی و 15 جهت فارغ التحصیلان پایه سوم راهنمایی تحصیلی ضروری می بوده است. بنا بر آمار و ارقام دولتی بیش از 200 آموزشگاه نمونه دولتی با بیش از 30 هزار دانش آموز در سراسر کشور دایر شده بود. لازم به تاکید است که به دلیل مشکلات آموزشی و کمبود کلاس، بودجه و ... تعداد ناچیزی از دانش آموزان به تحصیل در مدارس مذکور مبادرت می نمودند.

مدارس نمونه دولتی زیر نظر آموزش و پرورش و با آزمون ورودی مجزا فعالیت می کنند. کادر آموزشی مدارس نمونه دولتی از مدارس دولتی قوی تر و برنامه های آموزشی مدارس نمونه دولتی نیز مسنجم تر است.
 

اطلاعات کامل درباره آزمون نمونه دولتی 96-/97

آزمون نمونه دولتی 96/-97 مانند هر سال در تیرماه سال 96 برگزار می‌شود.
داوطلبان برای ثبت نام آزمون نمونه 96/-97 از فروردین تا اردیبهشت سال 1396 فرصت دارند. ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی از اواخر فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت سال 1396 در مدارس محل تحصیل فعلی دانش آموزان انجام خواهد شد.
شرایط ثبت نام در آزمون نمونه دولتی 96/97 هنوز اعلام نشده است. اما این شرایط مشابه شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی 95/96 است.
-زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ورودی مدارس نمونه ابتدای تیرماه سال 1396 خواهد بود.
-تاریخ آزمون همچون سال گذشته اوایل تیر 96 است.
 اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 96/-97 حداکثر دو هفته پس از برگزاری آزمون خواهد بود.
اواخر تیر زمان توزیع کارنامه آزمون نمونه دولتی پایه هفتم و پایه دهم است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.