امکان شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکترا در نروژ-اول مشاور
11 اسفند 1395

امکان شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکترا در نروژ-اول مشاور

کشور نروژ تجربه ی تحصیلی بی نظیر و شرایط عالی تحصیلی برای تمامی دانشجویان سراسر دنیا فراهم می کند. بین المللی بودن دانشگاه های نروژ یکی از الویت های مهم در سیستم آموزشی نروژ می باشد و دانشگاه های کشور نروژ تلاش زیادی برای ایجادشرایط آسان تحصیل برای دانشجویان بین المللی دارد. در حال حاضر حدود ۱۵۰۰۰ دانشجوی بین المللی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور نروژ ثبت نام کرده اند.

با توجه به کورس های با کیفیت بالا و رشته های منعطف دانشگاه های کشور نروژ، می توان این کشور را ایده آل ترین مقصد برای تحصیل نام برد. شما همچنین از جو غیر رسمی و راحت دانشگاه های نروژ برخوردار خواهید بود و به راحتی با اساتید خود در تماس هستید. بیشتر موسسات به تسهیلات کامپیوتری مجهز است که با اینترنت رایگان همراه است.

تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دارای سازمان رفاهی برای دانشجویان خود می باشند. سازمان رفاهی دانشجویی محلی شما خدمات متنوعی ازجمله خدمات بهداشتی تا فعالیت های ورزشی را شامل می شود.

تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ
فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ارشد می توانند برای ادامه تحصیل در کشور نروژ اقدام نمایند. تحصیل در مقطع دکتری در اکثر کشور های جهان شغل محسوب می شود و کشور نروژ نیز از این قائده مستثنی نیست.

تحصیل در نروژ در مقطع دکترا به زبان انگلیسی برای هر رشته ای امکان پذیر است. دوره ی تحصیل در مقطع دکترا در این کشور 3 تا 5 سال است؛ و با توجه به اینکه دوره ی دکترا در هر کشوری نوعی کار به حساب می آید، به فرد دانشجوfund یا کمک هزینه ی تحصیلی تعلق می گیرد. برای تحصیل در این دوره به زبان انگلیسی شخص باید حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 را داشته باشد. البته امکان گرفتن پذیرش به صورت مستقیم برای این دوره وجود ندارد و فرد دانشجو باید مجدد برای اخذ پذیرش در دوره ی فوق لیسانس اقدام کند. در مقطع دکترا نیز دانشجو می تواند 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کند.

دانشجویان دکترا  در نروژ بعد از پایان تحصیلات خود می توانند درخواست اقامت دائم نمایند. به طور کلی کشور نروژ برای اشخاصی که مایل به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی بدون صرف هزینه زیاد هستند، گزینه ی مناسبی برای اقامت در کشورهای اروپایی می باشد.

کشور نروژ همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره ی دکترا در این کشور در این کشور فراهم آورده است.

بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور نروژ به دو صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

با توجه به این نکته که کشور نروژ برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا 2 هزار دلار را مدنظر قرار می دهند، فلذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور نروژ در پیش دارند.