تحصیل در مقطع دبیرستان و ورود به دانشگاه در نروژ- اول مشاور
10 اسفند 1395

تحصیل در مقطع دبیرستان و ورود به دانشگاه در نروژ- اول مشاور

در عصر حاضر دانشجویان بسیاری قصد تحصیل در نروژ و اخذ اقامت این کشور را از طریق تحصیل دارند. کشور نروژ جزء کشورهای اتحادیه اروپا می باشد که امروزه زبان تدریس خود را در اکثر رشته ها زبان انگلیسی قرار داده است.
نروژ از جمله پنج کشور اروپایی می باشد که کماکان سیستم تحصیلات رایگان را برای شما عزیزان ارائه میدهد بنابراین تحصیل در نروژ رایگان می باشد. نروژ با توجه به شرایط جغرافیایی و آب و هوای خاصی که که دارا می باشد نسبت به دیگر کشورها شرایط دشوارتری دارد، همین مساله باعث شده که اکثر دانشجویانی که نروژ را برای ادامه ی تحصیل خود انتخاب می نمایند بیشتر از این کشور به عنوان سکوی پرتاب برای کشورهای دیگر نظیر آمریکا، انگلستان، کانادا و … استفاده می نمایند. البته ناگفته نماند که کشور نروژ بازار کار بسیار مناسبی برای رشته هایی نظیر مهندسی نفت و گاز، مهندسی مکانیک، برق، معماری و… دارد و با توجه به نزدیکی این کشور به قطب شمال و شرایط آب و هوایی آن و هم چنین نزدیک بودن به مناطق دریایی نفت خیز فارغ التحصیلان این رشته ها از شرایط کاری مناسبی در این رشته ها در نروژ برخوردار میباشند.
نروژ یکی از مقصدهای تحصیلات عالیه دانشجویان ایرانی در چند سال گذشته بوده است که به دلیل انگلیسی زبان بودن مقاطع تحصیلی و کیفیت عالی آموزشی و از مهمتر رایگان بودن کلیه مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به ویژه در مقطع دکترا، با استقبال گسترده دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در خارج از کشور رو به رو شده است.
کشور نروژ از کشورهای اسکاندیناوی محسوب می شود و یکی از کشورهای زیبا در شمال اروپا می باشد، پایتخت این کشور شهر اسلو می باشد که دانشگاه معتبر اسلو نیز در این شهر واقع شده است، البته باید این را در نظر داشت که به دلیل پولی شدن سیستم آموزشی کشور سوئد از سال 2011 به بعد برای دانشجویان بین المللی خارج از حوزه اتحادیه اروپا در حال حاضر کشور نروژ و فنلاند به عنوان دو کشور منطقه اسکاندیناوی مقاصد اصلی تحصیلی تعداد کثیری از دانشجویان ایرانی قرار گرفته است حال به طور کلی افرادی که مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند و تمایل به تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان و البته رایگان اروپا را دارند می توانند با اخذ ویزای تحصیلی شرایط ادامه تحصیل در اروپا از جمله نروژ را فراهم سازند.
‌تحصیلات‌دانشگاهی‌در نروژ در دانشگاه‌ها و مؤ‌سسات‌آموزش‌عالی‌صورت می گیرد که این مراکز تحت نظارت وزارت آموزش و پژوهش می باشند.
تحصیل در مقطع دبیرستان کشور نروژ
گفتنی است تحصیلات در مقطع دبیرستان تماما به زبان نروژی می باشد و دانشجویان مشتاق به اخذ پذیرش در این مقطع قطعا می بایست مدارکی دال بر تسلط ایشان بر زبان نروژی ( سطح حداقل B1) را جهت دریافت ویزای دانشجویی این کشور تسلیم سفارت نروژ کنند.