آشنایی با کشور نروژ-اول مشاور
10 اسفند 1395

آشنایی با کشور نروژ-اول مشاور

کشور پادشاهی نروژ در نیمکره شمالی و نیمکره شرقی قرار دارد و جزو کشورهای اروپای شمالی و اسکاندیناوی محسوب میشود. این کشور، بین 58 و 75 درجةعرض شمالی و 4 و 31 درجةطول شرقی واقع شده است.
پادشاهی نروژ (به نروژی: Norge، تلفظ: نُرگِه) کشوری است واقع در اروپای شمالی. پایتخت آن اسلو می باشد. جمعیت این کشور ۵ میلیون نفر و واحد پول آن کرون نروژ است.
کشور نروژ در غرب شبه جزیره ی اسکاندیناوی، غرب سوئد واقع شده و در سمت جنوب آن دریای شمال و در سمت غرب آن دریای نروژ قرار دارد. واژه نروژ به معنای «مسیر شمالی» است.
زبان نروژی در دو گویش خود، زبان رسمی این کشور است. نروژی یک زبان هند و اروپایی از شاخه ی زبانهای ژرمنی است. وجود دو زبان در نروژ، باعث پیچیدگی مسائل زبانی این کشور شده است. این زبان ها، بوکمال(زبان کتابی)، که نزدیک به زبان دانمارکی است، و نینورسک (نروژی جدید)، که نزدیک به لهجه ی شمال سوئد است نام دارند و هر دوی این زبانها از سال ۱۸۸۵ به عنوان زبانهای رسمی نروژ شناخته شده اند.

شبه جزیره ی اسکاندیناوی در شمال اروپا قرار دارد و شامل چند کشور از جمله : دانمارک، نروژ، سوئد و فنلاند و همچنین جزایر فارو و ایسلند می باشد. همچنین از لحاظ زبانی، می بینیم که زبان سوئدی ها و نروژی ها به هم نزدیک می باشند. این کشورها از لحاظ امکانات رفاهی جزء کشورهای مطرح جهان هستند و در نتیجه جزء اولین گزینه های انتخابی برای مهاجرت می باشند؛ در نتیجه در رابطه با تحصیل در نروژ، بسیاری از افراد کشورهایی نظیر دانمارک، نروژ و سوئد را ترجیح می دهند.

کشور نروژ از حیث آب و هوا، کشوری سردسیر به حساب می آید، با این وجود چنان مناظر زیبای توریستی و گردشگری و همچنین امکانات رفاهی دارد، که اکثر افراد این کشور را ترجیح می دهند. مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل و اخذ اقامت نروژ از مواردی است که در کنار دیگر روش های مهاجرت به این کشور مثل سرمایه گذاری در نروژ یا ویزای کار در نروژ مورد تقاضا می باشد. افراد پس از مهاجرت به این کشور از یکی از طرق موجود، می توانید اقامت نروژ را کسب کنند و در صورت حصول شرایط لازم نسبت به اخذ تابعیت نروژ اقدام کنند.