محل اسکان دانشجویان در آمریکا-اول مشاور
03 اسفند 1395

محل اسکان دانشجویان در آمریکا-اول مشاور

گزینه های مختلفی برای مسکن دانشجویان در آمریکا وجود دارد:
داخل محوطه دانشگاه
برخی از دانشگاه ها در آمریکا تسهیلاتی به دانشجویان بین المللی در نزدیکی کلاس های دانشگاه یا کتابخانه و مکان های دیگر ارائه می دهند. خوابگاه ها ساختمان هایی است با اتاق های زیاد، برای خواب و زندگی که معمولا دو تا سه نفر (هم جنس) در آن اسکان داده می شود. معمولا ساکنان خوابگاه از سرویس های بزرگ که شامل دستشویی و حمام میشود به صورت مشترک استفاده می کنند. بسیاری از دانشجویان سال اول ترجیح میدهند به دلیل فعالیت های علمی و اجتماعی در داخل محوطه دانشگاه زندگی کنند و دیگر اینکه مسافت بین دانشگاه و خوابگاه کم می شود، از نظر مالی و همچنین زمان صرفه جویی خواهد شد. معمولا اینگونه خوابگاه ها نزدیک کافه تریا یا سالن های غذاخوری دیگر هستند . اکثر دانشگاهها در آمریکا سیستم انعطاف پذیری برای برنامه های غذایی دانشجویان مقیم در خوابگاه دارند که امکان پرداخت هزینه برای مثلا صبحانه، نهار و شام در ابتدای هر ترم را به دانشجو می دهد، که معمولا به صورت ترمی از دانشجو گرفته می شود.
بیرون از محوطه دانشگاه
برخی دانشگاههای آمریکا برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه خوابگاهی ندارند، با این حال اغلب دفاتری در داخل دانشگاه ها وجود دارد که دانشجویان را راهنمایی میکند تا خانه هایی با موقعیت مناسب، که می توانند چند دانشجو با هم زندگی کنند و نزدیک به کافه تریا، کتابخانه، فروشگاههای بزرگ و پارک ها و حمل نقل عمومی هستند، را پیدا کنند.
زندگی با همخانه
البته بهتر است شما به همراه دوستان و دیگر دانشجویان به دنبال آپارتمان هایی برای با هم زندگی کردن باشید در این صورت هزینه های شما تقسیم خواهد شد و خرج کمتری را متحمل خواهید شد. برای این کار می توانید روزنامه های محلی و آگهی هایی که در اطراف و داخل دانشگاه می بینید را برای یافتن خانه و آپارتمان های مناسب نگاه کنید و همچنین به آژانس های مسکن سری بزنید، ولی باید مد نظر داشته باشید که افراد مختلف سلایق متفاوتی دارند و بایستی قبل از تصمیم به زندگی در کنار شخصی دیگر با فرهنگی متفاوت در مورد عادات و ترجیحات زندگی هم بیشتر تحقیق نمایید.
شما همچنین میتوانید با مراجعه به وب سایت زیر همخانه خود را برای زندگی در شهر مورد نظر پیدا نمایید .

www.easyroommate.com

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099071970 ( از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد ) تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص اول مشاور شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.