دانشگاه علمی کاربردی-اول مشاور
05 بهمن 1395

دانشگاه علمی کاربردی-اول مشاور

دانشگاه های علمی کاربردی جزو دانشگاه های بدون کنکور هستند. ویژگی مهم این دانشگاه ها امکان تحصیل راحت شاغلین در آن و همچنین افرادی که نمی توانند وقت زیادی برای شرکت در کلاس بگذارند. برای تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی لازم است این اطلاعات را داشته باشید : شرایط تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی، نحوه ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی، شهریه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی، رشته های دانشگاه علمی کاربردی، آدرس دانشگاه های علمی کاربردی و از همه مهم تر شرایط تحصیل شاغلان در دانشگاه علمی کاربردی

 دانشگاه جامع علمی– کاربردی به دو طریق دانشجو می پذیرد: یکی از طریق دفترچه راهنمای آزمون دانشگاه جامع علمی– کاربردی که در مقطع کاردانی – کارشناسی و کاردانی به کارشناسی ناپیوسته صورت می گیرد و دفترچه های آن معمولا آبان ماه می آید و امتحان آن دو ماه بعد برگزار می شود.
 راه دیگر از طریق دوره های پودمانی است. این دوره های پودمانی نوعی از آموزش منفصل و گام به گام است که فقط در دانشگاه جامع علمی – کاربردی برگزار می شود.
 واحدهای درسی دوره های پودمانی در بسته های آموزشی به نام پودمان جای گرفته که هر پودمان به کسب مهارت خاص منجر می شود و با قرار گرفتن این مهارتهای خاص در کنار هم مدرک رسمی کاردانی در رشته ی پودمانی که مورد تأیید وزارت علوم نیز می باشد صادر می شود.

دانشگاه جامع علمی – کاربردی مانند سایر دانشگاههای دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، پیام نور، مراکز تربیت معلم و مؤسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی ، زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و با این تفاوت که فارغ التحصیلان و دیپلمه های نظام جدید و فنی حرفه ای و یا دیپلمه های نظام جدید کاردانش نمی توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه مذکور ثبت نام کنند. در حالی که در دانشگاه جامع علمی – کاربردی محدودیتی برای ثبت نام و آزمون متناسب با رشته خود ندارند.

با توجه به دفترچه ثبت نام کنکور 90 که شرایط ثبت نام را داشتن مدرک  کارشناسی  مورد تایید شورای انقلاب فرهنگی و وزارت علوم دانسته و با توجه به جدول دانشگاهها که برای معرفی ثبت نام در آن آمده و دانشگاه علمی کاربردی جز آنها است، ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد بلامانع است.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست.