بازار کار رشته روان شناسی بالینی-اول مشاور
02 اسفند 1395

بازار کار رشته روان شناسی بالینی-اول مشاور

بازار کار رشته روان شناسی بالینی


روانشناسی، علم کاربردی مطالعه رفتار و فرایندهای ذهنی بر اساس یافته‌های علمی و تحقیق شده می‌باشد. رفتار به فعالیت‌ها و اعمالی اشاره دارد که قابل مشاهده و قابل اندازه گیری می‌باشند، مانند صحبت کردن و راه رفتن، اما فرایندهای ذهنی به اعمال و فرایند‌هایی اشاره دارد که به صورت مستقیم قابل دیدن و درک کردن نیست و نمود آنها را می‌توان در رفتار و دیگر فرایند‌ها مشاهده کرد، مانند تفکر و یا هیجان و ترس. امروزه، روانشناسی از سنین خردسالی و نوجوانی گذشته و پا به مرحله جوانی و بزرگسالی گذاشته است و به درجه‎ای از اثبات و استحکام رسیده است.

افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد روان شناسی بالینی هستند می توانند بعد از احراز شرایط لازم ( از جمله ۸۰۰ ساعت کار آموزی در مراکز دارای مجوز رسمی، تاییدیه از اساتید رشته و...) و دریافت مجوز از سازمان نظام روانشناسی اقدام به تاسیس کلینیک مشاوره بنمایید.
به عنوان کارشناس این رشته در مراکز دولتی نظیر بهزیستی، شهرداری، نیروی انتظامی، سازمان زندان ها، کانون اصلاح و تربیت و ... در قسمت مربوطه جذب به کار شود.
همچنین در واحدهای کوچک دانشگاه آزاد و با دوره های فراگیر و یا موسسات آموزش عالی آزاد به عنوان مدرس فعالیت نمایید.
با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی اقدام به تاسیس مهد کودک نمایید.
با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی اقدام به تاسیس سرای سالمندان نمایید.
در کلینیک های درمان اعتیاد به عنوان روان شناس مشغول به کار شوند و همچنین در کلینیک های مشاوره ای به کارهای درمانی بپردازید.

 

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در سامانه اول مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل
مشاوره تخصص ماست